Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Utworzono dnia 27.04.2020
Czcionka:

Projekt Logo

Centrum Usług Środowiskowych dla powiatu bełchatowskiego

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO 

W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

NA LATA 2014-2020

 

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Regulamin określa warunki rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

„CUŚ dla powiatu bełchatowskiego”

w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020.Oś Priorytetowa IX. Włączenie społeczne, Działanie IX.2. Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałanie IX.2.1. Usługi społeczne i zdrowotne  współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym w okresie od 01.05.2020 r. do 31.01.2023 r.

§1

Informacje ogólne

  1. Projekt jest realizowany na podstawie umowy  zawartej przez

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Przystań, 97-400 Bełchatów, ul. Żeromskiego 1, NIP 7691986704, REGON 592184317, wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000115970,

z Województwem Łódzkim, w imieniu którego działa Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, 90-608 Łódź, ul. Wólczańska 49,

  1. Celem głównym projektu jest rozwój usług dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów faktycznych na terenie powiatu bełchatowskiego. Celem projektu jest deinstytucjonalizacja usług, oraz polepszenie dostępu miejsc świadczonych usług społecznych, wzrost liczbowy tych miejsc, zapobieganie odizolowania osób od rodziny i społeczności lokalnej, a gdy to nie jest możliwe, zagwarantowanie tym osobom warunków życia jak najbardziej zbliżonych do warunków domowych i rodzinnych oraz umożliwienie podtrzymywania więzi rodzinnych i sąsiedzkich.
  2. Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Wsparciem zostanie objętych łącznie 331 osób  niesamodzielnych mieszkańców powiatu bełchatowskiego
  • 70 osób w ramach 6 miejsc krótkookresowego pobytu dziennego; plus  35 osób z otoczenia osób niesamodzielnych
  • 42 osoby zostaną objęte usługami opiekuńczymi w miejscu zamieszkania (17 w Zelowie, 15 w Bełchatowie, 10 w Ruścu),
  • 14 osób  usługami Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej (Miasto Bełchatów),
  • 105 osób skorzysta z usług świetlicy środowiskowej (11 miejsc Przystań, 20 miejsc  Ster, 15 miejsc Promyk ),
  • 50 osób skorzysta z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.
  • 50  osób Klub  Seniora w Zalesiu gm. Zelów 
  1. Dla każdego uczestnika projektu zostanie opracowana indywidualna ścieżka wsparcia, zawierająca indywidualną ocenę sytuacji materialnej i życiowej osoby niesamodzielnej, potrzeby, oczekiwania, proponowaną/ne formę/y wsparcia (rodzaj i zakres). 
  2. Udział w projekcie jest bezpłatny dla opiekunów faktycznych oraz uczestników Projektu, których dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego, o którym mowa w ustawie z dnia 12.03.2004r. o pomocy społecznej. Dla uczestników Projektu, których dochód przekroczy w/w kryterium dochodowe ustalona zostanie odpłatność, oddzielnie dla każdej usługi. Wyjątek stanowi usługa asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, oraz usługa uczestnictwa i wsparcia w Klubie Seniora w Zalesiu, za które nie będzie pobierana opłata.
  3. Biuro projektu znajduje się w Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Przystań, w Bełchatowie, przy ul. Hubala 2.
  4. Projekt realizowany jest w partnerstwie:

Partner wiodący:

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Przystań

z siedzibą w 97-400 Bełchatów ul. Żeromskiego 1,

Partnerzy:

Powiat Bełchatowski / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie

z siedzibą w 97-400 Bełchatów ul. Pabianicka 17/19,

Gmina Rusiec / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

z siedzibą: 97-438 Rusiec ul Wieluńska  35

Miasto Bełchatów / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

z siedzibą: 97- 400 Bełchatów, ul. Kościuszki 1,

Gmina Zelów / Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

z siedzibą: 97- 425 Zelów ul Żeromskiego 23,

  1. Dane teleadresowe Partnerów znajdują się w zał. nr 10 do niniejszego Regulaminu.
  2. Przedmiotem Projektu jest prowadzenie zindywidualizowanych i kompleksowych usług społecznych tj.
  1. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Przystań w Bełchatowie w ramach tego projektu realizuje zadania:
  • Miejsce krótkookresowego pobytu spełniające wymogi DDP w Bełchatowie

Placówka jest przeznaczona dla osób niesamodzielnych. Zapewnia opiekę i odpowiednie warunki do wielogodzinnego przebywania osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Zakres świadczonych usług przez opiekunów oraz specjalistów zapewniać będzie wsparcie w obszarze zaspokojenia potrzeb życiowych. W ramach usługi osoby niesamodzielne będą mogły brać udział w różnych formach aktywizacyjnych, integracyjnych oraz kulturalnych. Będą to usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności, które będą świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym. W ramach tych usług zapewnione będą: spotkania z psychologiem, zajęcia ogólnorozwojowe i usprawniające oraz zajęcia dydaktyczne.  Uczestnicy będą mieli zagwarantowany ciepły posiłek. Dla osób, dla których miejsce świadczenia usługi stanowi barierę zapewniony jest bezpłatny dowóz i odwóz. W lokalu przy ul. Żeromskiego 1 w Bełchatowie świadczona jest opieka krótkookresowego pobytu dla 6 osób dziennie.

Usługa jest bezpłatna.

  • Świetlica środowiskowa w Bełchatowie

Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat zamieszkałych na terenie powiatu bełchatowskiego. W ramach jej działania będą zorganizowane dla dzieci następujące zajęcia: ogólnorozwojowe, rozwijające kompetencje społeczne i obywatelskie, informatyczne, podnoszące świadomość i ekspresję kulturalną, kompetencje w zakresie  języka polskiego i  elementów języka angielskiego, zajęcia z psychologiem oraz opiekuńczo – wychowawcze. Wszystkie dzieci podczas zajęć będą miały zagwarantowany ciepły posiłek. Organizowane będą wyjazdy do teatru, wyjścia  raz w miesiącu do kina, konkursy. Dla osób, dla których miejsce świadczenia usługi stanowi barierę zapewniony będzie bezpłatny dowóz i odwóz. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

  1. Powiat Bełchatowski / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie w ramach tego projektu realizuje zadanie:
  • Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

W ramach tego działania niesamodzielni mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą nieodpłatnie wypożyczać następujący specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny: schodołaz kroczący, ​podnośnik transportowo-kąpielowy, fotel obrotowy kąpielowy, łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki (aluminium),  chodzik trójkołowy, materac przeciwodleżynowy. Nie będą pobierane opłaty za wypożyczony sprzęt.

  1. Gmina Rusiec/ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ruścu w ramach tego projektu realizuje zadanie:
  • Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania Rusiec

Usługi opiekuńcze świadczone są przez opiekunów w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej, z uwzględnieniem jej indywidualnych potrzeb.

Do zadań opiekuna należy:

1) świadczenie pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych podopiecznych (m.in. czynności związane z dostarczaniem produktów żywnościowych, przygotowaniem lub dostarczaniem posiłków, pomoc w spożywaniu posiłku lub karmienie, czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, w tym utrzymywania porządku i czystości w najbliższym otoczeniu, czystości odzieży, bielizny osobistej, pościelowej, stołowej i ręczników dokonywanie niezbędnych zakupów oraz regulowanie opłat domowych, czynności dotyczące prowadzenia spraw osobistych, w tym pomoc w załatwianiu spraw urzędowych i pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, czynności dotyczące zagospodarowania w aktywny sposób czasu wolnego, pomoc przy przemieszczaniu się),

2) opieka higieniczna (np. czynności związane z utrzymaniem higieny osobistej, pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, zmianę pielucho majtek z uwzględnieniem czynności higieniczno-pielęgnacyjnych, pomoc przy ubieraniu się, zmianie bielizny osobistej, zmianę bielizny pościelowej, układanie osoby leżącej w łóżku i pomoc przy zmianie pozycji),

3) pielęgnacja zalecona przez lekarza, która obejmuje czynności pielęgnacyjne wynikające z przedłożonego zaświadczenia lekarskiego lub dokumentacji medycznej, uzupełniające w stosunku do pielęgniarskiej opieki środowiskowej,

4) zapewnienie kontaktów z otoczeniem (np. czynności wspomagające nawiązanie, utrzymywanie i rozwijanie kontaktów z rodziną, osobami z bliskiego otoczenia osoby korzystającej z usług oraz społecznością lokalną, ukierunkowane na budowanie sieci wsparcia dla osoby korzystającej z usług, czynności wspomagające uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej).

Pracownik socjalny GOPS w Ruścu , wnioskuje o usługi opiekuńcze, ustala ich zakres, okres i miejsce świadczenia. Wysokość odpłatności za usługi uzależniona jest od sytuacji rodzinnej osoby oraz jej dochodu lub dochodu na osobę w rodzinie. Wysokość odpłatności reguluje Uchwała Rady Gminy Rusiec. Usługi są świadczone bezpłatnie w przypadku, gdy dochód nie przekracza:

  • dla osoby samotnej 150% kryterium dochodowego wskazanego w ustawie o pomocy społecznej,
  • dla osoby pozostającej w rodzinie 150% kryterium dochodowego wskazanego w ustawie o pomocy społecznej.
  1. Miasto Bełchatów / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach tego projektu realizuje zadanie:
  • Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej Bełchatów

Do zadań asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej należy wspieranie osób z niepełnosprawnościami w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego, niezbędnych do aktywnego funkcjonowania społecznego (np. wsparcie w przemieszczaniu się m.in. do lekarza, do punktów usługowych i innych miejsc publicznych oraz asysta w tych miejscach, spędzanie czasu wolnego, w tym wsparcie podczas zajęć kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, tłumaczenie na język migowy), zawodowego (np. wsparcie w przemieszczaniu się do pracy, urzędów pracy, podmiotów aktywizujących zawodowo oraz asysta w tych miejscach i zajęciach), edukacyjnego (np. wsparcie w przemieszczaniu się do szkół i placówek oświatowych oraz na ich terenie, wsparcie podczas zajęć edukacyjnych i w procesie uczenia: gromadzenie materiałów, korzystanie z biblioteki).

Odbiorcami wsparcia są osoby z niepełnosprawnościami, w tym w szczególności zaliczone do umiarkowanego lub znacznego stopnia niepełnosprawności. W przypadku niepełnoletniej osoby z niepełnosprawnością (ucznia lub dziecka w wieku przedszkolnym), wolę skorzystania ze wsparcia asystenta wyraża jej opiekun prawny.

Zakres wsparcia, sposób świadczenia i wymiar godzinowy usługi asystenckiej oraz prawa osoby z niepełnosprawnością są określone w kontrakcie trójstronnym, zawartym pomiędzy osobą z niepełnosprawnością (lub jej opiekunem prawnym), asystentem i podmiotem realizującym wsparcie w postaci usługi asystenckiej.

Usługa jest bezpłatna. Uczestnicy projektu dodatkowo mogą otrzymać wsparcie w formie zasiłku celowego zgodnie z Ustawą o pomocy społecznej.

  • Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania Bełchatów

Usługi opiekuńcze świadczone są przez opiekunów w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej, z uwzględnieniem jej indywidualnych potrzeb.

Do zadań opiekuna należy:

1) świadczenie pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych podopiecznych (m.in. czynności związane z dostarczaniem produktów żywnościowych, przygotowaniem lub dostarczaniem posiłków, pomoc w spożywaniu posiłku lub karmienie, czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, w tym utrzymywania porządku i czystości w najbliższym otoczeniu, czystości odzieży, bielizny osobistej, pościelowej, stołowej i ręczników dokonywanie niezbędnych zakupów oraz regulowanie opłat domowych, czynności dotyczące prowadzenia spraw osobistych, w tym pomoc w załatwianiu spraw urzędowych i pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, czynności dotyczące zagospodarowania w aktywny sposób czasu wolnego, pomoc przy przemieszczaniu się),

2) opieka higieniczna (np. czynności związane z utrzymaniem higieny osobistej, pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, zmianę pielucho majtek z uwzględnieniem czynności higieniczno-pielęgnacyjnych, pomoc przy ubieraniu się, zmianie bielizny osobistej, zmianę bielizny pościelowej, układanie osoby leżącej w łóżku i pomoc przy zmianie pozycji),

3) pielęgnacja zalecona przez lekarza, która obejmuje czynności pielęgnacyjne wynikające z przedłożonego zaświadczenia lekarskiego lub dokumentacji medycznej, uzupełniające w stosunku do pielęgniarskiej opieki środowiskowej,

4) zapewnienie kontaktów z otoczeniem (np. czynności wspomagające nawiązanie, utrzymywanie i rozwijanie kontaktów z rodziną, osobami z bliskiego otoczenia osoby korzystającej z usług oraz społecznością lokalną, ukierunkowane na budowanie sieci wsparcia dla osoby korzystającej z usług, czynności wspomagające uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej).

Pracownik socjalny MOPS w Bełchatowie , wnioskuje o usługi opiekuńcze, ustala ich zakres, okres i miejsce świadczenia. Wysokość odpłatności za usługi uzależniona jest od sytuacji rodzinnej osoby oraz jej dochodu lub dochodu na osobę w rodzinie. Wysokość odpłatności reguluje Uchwała Rady Miasta Bełchatów. Usługi są świadczone bezpłatnie w przypadku, gdy dochód nie przekracza:

- dla osoby samotnej 150% kryterium dochodowego wskazanego w ustawie o pomocy społecznej,

- dla osoby pozostającej w rodzinie 150% kryterium dochodowego wskazanego w ustawie o pomocy społecznej.

  • Świetlica środowiskowa „Promyk”  w Bełchatowie

Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat zamieszkałych na terenie miasta Bełchatów. W ramach jej działania będą zorganizowane dla dzieci następujące zajęcia rozwijające kompetencje :język angielski, informatyka, matematyka, język polski. Zajęcia  twórcze , sportowo taneczne oraz opiekuńczo – wychowawcze.

  • Świetlica socjoterapeutyczna  „STER”  w Bełchatowie

Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat zamieszkałych na terenie miasta Bełchatów. W ramach jej działania będą zorganizowane dla dzieci następujące zajęcia rozwijające kompetencje :język angielski, informatyka, matematyka, język polski. Zajęcia  twórcze , sportowo taneczne oraz opiekuńczo – wychowawcze.

 

  1. Gmina Zelów / Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie  w ramach tego projektu realizuje zadanie:
  • Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania Zelów

Usługi opiekuńcze świadczone są przez opiekunów w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej, z uwzględnieniem jej indywidualnych potrzeb.

Do zadań opiekuna należy:

1) świadczenie pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych podopiecznych (m.in. czynności związane z dostarczaniem produktów żywnościowych, przygotowaniem lub dostarczaniem posiłków, pomoc w spożywaniu posiłku lub karmienie, czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, w tym utrzymywania porządku i czystości w najbliższym otoczeniu, czystości odzieży, bielizny osobistej, pościelowej, stołowej i ręczników dokonywanie niezbędnych zakupów oraz regulowanie opłat domowych, czynności dotyczące prowadzenia spraw osobistych, w tym pomoc w załatwianiu spraw urzędowych i pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, czynności dotyczące zagospodarowania w aktywny sposób czasu wolnego, pomoc przy przemieszczaniu się),

2) opieka higieniczna (np. czynności związane z utrzymaniem higieny osobistej, pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, zmianę pielucho majtek z uwzględnieniem czynności higieniczno-pielęgnacyjnych, pomoc przy ubieraniu się, zmianie bielizny osobistej, zmianę bielizny pościelowej, układanie osoby leżącej w łóżku i pomoc przy zmianie pozycji),

3) pielęgnacja zalecona przez lekarza, która obejmuje czynności pielęgnacyjne wynikające z przedłożonego zaświadczenia lekarskiego lub dokumentacji medycznej, uzupełniające w stosunku do pielęgniarskiej opieki środowiskowej,

4) zapewnienie kontaktów z otoczeniem (np. czynności wspomagające nawiązanie, utrzymywanie i rozwijanie kontaktów z rodziną, osobami z bliskiego otoczenia osoby korzystającej z usług oraz społecznością lokalną, ukierunkowane na budowanie sieci wsparcia dla osoby korzystającej z usług, czynności wspomagające uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej).

Pracownik socjalny MGOPS w Zelowie, wnioskuje o  usługi opiekuńcze, ustala ich zakres, okres i miejsce świadczenia.

Uczestnicy projektu będą ponosić odpłatność  za świadczone usługi opiekuńcze na zasadach określ. w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w oparciu o uchwałę Rady Gminy. Świadczenie usług będzie prowadzone w oparciu o  ustawę o  pomocy społecznej i inne akty prawne obowiązujące w tym zakresie. Wysokość odpłatności za usługi uzależniona jest od sytuacji rodzinnej osoby oraz jej dochodu lub dochodu na osobę w rodzinie. Wysokość odpłatności reguluje Uchwała Rady Miejskiej w Zelowie.
Usługi są świadczone bezpłatnie w przypadku, gdy dochód nie przekracza:

- dla osoby samotnej 150% kryterium dochodowego wskazanego w ustawie o pomocy społecznej,

- dla osoby pozostającej w rodzinie 150% kryterium dochodowego wskazanego w ustawie o pomocy społecznej.

  • Klub Seniora w Zalesiu gm. Zelów

Placówka jest przeznaczona dla osób niesamodzielnych. Zapewnia opiekę i odpowiednie warunki do wielogodzinnego przebywania osób niesamodzielnych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Zakres świadczonych usług przez opiekunów oraz specjalistów zapewniać będzie wsparcie w obszarze zaspokojenia potrzeb życiowych. W ramach usługi osoby niesamodzielne będą mogły brać udział w różnych formach aktywizacyjnych, integracyjnych oraz kulturalnych. Będą to usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności, które będą świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym. W ramach tych usług zapewnione będą: zajęcia ogólnorozwojowe, usprawniające, terapii zajęciowej w tym różnego  rodzaju warsztaty: jogi, muzyczne, taneczne, wizażu, informatyczne, kulinarne, fryzjerskie. Zaplanowano również  spotkania z lekarzem, psychologiem, prawnikiem dietetykiem. . Uczestnicy będą mieli zagwarantowane 2 posiłki, jeden w ramach  warsztatu kulinarnego oraz drugi w ramach cateringu. Dla osób, dla których miejsce świadczenia usługi stanowi barierę zapewniony jest dowóz i odwóz. Całość świadczonych usług w Klubie Seniora jest bezpłatny.

 

§2

Kryteria uczestnictwa

  1. Uczestnikiem Projektu może zostać osoba która:
  2. jest osobą niesamodzielną, tj. osobą, która ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymaga opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, co zostanie potwierdzone w przeprowadzonym na cele realizacji Projektu wywiadzie środowiskowym lub w innym dokumencie  stanowiącym załącznik do regulaminu.
  3. zamieszkuje powiat bełchatowski, przy czym:
  • w zakresie prowadzenia Miejsca Krótkookresowego Pobytu spełniającego warunki Domu Dziennego Pobytu- usługa dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego,
  • w zakresie prowadzenia Świetlicy Środowiskowej „Przystań”- usługa dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego,
  • w zakresie działalności wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego - usługa dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego, 
  • w zakresie świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania Rusiec - usługa  dla mieszkańców Gminy Rusiec,
  • w zakresie świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania Bełchatów
  • zakresie prowadzenia Świetlicy Socjoterapeutycznej STER - usługa dla mieszkańców Miasta Bełchatów,
  • w zakresie prowadzenia Świetlicy Środowiskowej Promyk - usługa dla mieszkańców Miasta Bełchatów,
  • w zakresie prowadzenia Usług Osobistego Asystenta Osoby Niepełnosprawnej - usługa dla mieszkańców Miasta Bełchatów,
  • w zakresie świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania Zelów , Klub Seniora w Zalesiu - usługa dla mieszkańców Gminy Zelów.

 

  1. jest opiekunem faktycznym niesamodzielnego uczestnika Projektu tj. osobą pełnoletnią opiekującą się osobą niesamodzielną, niebędącą opiekunem zawodowym i  niepobierającą wynagrodzenia z tytułu opieki nad osobą niesamodzielną, najczęściej członek rodziny, co zostanie potwierdzone w przeprowadzonym na cele realizacji Projektu wywiadzie środowiskowym,
  1. złoży dokumenty niezbędne do realizacji Projektu tj.:
  • Wniosek o skierowanie osoby niesamodzielnej do projektu (wzór stanowi zał. nr 1a—j  do  Regulaminu),
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (wzór stanowi zał. nr 2 do Regulaminu)
  • Oświadczenie  uczestnika projektu o wyrażeniu zgody  na  wykorzystanie i  rozpowszechnianie wizerunku (wzór stanowi zał. nr 3 do Regulaminu) nie  dotyczy  wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (wzór stanowi zał. nr 4 do Regulaminu),
  • Kwestionariusz do  sporządzenia oceny funkcjonowania (wzór stanowi zał. nr 5 do Regulaminu) nie  dotyczy  wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego
  • Ankieta  rekrutacyjna (wzór stanowi zał. nr 6 do Regulaminu)
  • Deklaracja uczestnictwa w projekcie (wzór stanowi zał. nr 7 do Regulaminu)
  •  Informacja o stanie  zdrowia (wzór stanowi zał. nr 8 do Regulaminu) nie  dotyczy  wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

W  przypadku  rezygnacji z uczestnictwa w projekcie   beneficjent  składa  Oświadczenie o rezygnacji z  udziału  w projekcie (wzór stanowi zał. nr 9 do Regulaminu)

  1. akceptuje Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie „CUŚ dla powiatu bełchatowskiego”.
    1. Wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w Projekcie.
    2. Złożone dokumenty nie podlegają zwrotowi i stanowią dokumentację projektową. 
    3. Przyjmowane będą jedynie kompletnie i poprawnie wypełnione dokumenty rekrutacyjne.

 

 

Zasady rekrutacji

  1. Rekrutacja będzie prowadzona w sposób otwarty, zgodnie z zasadą bezstronności, równości szans, w tym płci, jawności i przejrzystości. 
  2. Informacje o możliwości wzięcia udziału w Projekcie, a także miejscu pobierania i składania dokumentacji rekrutacyjnej zamieszczone są na stronie internetowej każdego z partnerów. 
  3. Rekrutacja będzie prowadzona dla każdej z usług osobno, przez partnera organizującego  daną usługę.
  4. Rekrutacja prowadzona będzie w terminie od dnia 24.04.2020 r. do wyczerpania miejsc na liście podstawowej. W zakresie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, rekrutacja będzie prowadzona w trybie ciągłym. Rekrutacja do udziału w Projekcie prowadzona będzie na bieżąco przez cały okres realizacji Projektu.
  5. Proces rekrutacji prowadzony jest na podstawie dokumentów rekrutacyjnych i składa się z następujących dwóch etapów: 

Etap I – weryfikacja formalna dokumentów rekrutacyjnych przez Komisję kwalifikacyjną.

Etap II – weryfikacja merytoryczna dokumentów rekrutacyjnych przez Komisję kwalifikacyjną.

  1. Decyzja o wpisaniu kandydata na listę podstawową lub listę rezerwową będzie podejmowana przez Komisję kwalifikacyjną, na podstawie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych. 
  2. Kandydatom nie przysługuje prawo do odwołania się od wyników rekrutacji. 
  3. Każdy z partnerów sporządzi protokoły z przebiegu procesu rekrutacji – nie dotyczy wypożyczalni sprzętu.
  4. Informacja na temat zakwalifikowania uczestnika do projektu wraz z informacją na temat miejsca i terminu rozpoczęcia realizacji usług będzie przekazywana uczestnikom przez Partnera odpowiedzialnego za realizację wybranej usługi z wykorzystaniem danych teleadresowych przekazanych przez uczestników w formularzu rekrutacyjnym. Nie dotyczy wypożyczalni sprzętu.
  5. Kandydat zakwalifikowany do udziału w projekcie i wpisany na listę podstawową staje się Uczestnikiem Projektu w momencie podpisania Oświadczenia uczestnika projektu. 
  6. W przypadku niezłożenia wymaganych w procesie rekrutacji dokumentów, kandydat zostaje skreślony z listy podstawowej, a jego miejsce zajmuje kolejny kandydat z listy rezerwowej.
  7. Za dzień rozpoczęcia udziału w projekcie przyjmuje się datę przystąpienia do pierwszej usługi w ramach projektu.
  8. W przypadku zakwalifikowania zakładanej liczby osób do poszczególnych usług społecznych Partnerzy utworzą listy rezerwowe.
  9. W przypadku rezygnacji lub wykreślenia uczestnika z Projektu osoby znajdujące się na liście rezerwowej otrzymają propozycję przystąpienia do udziału w Projekcie.

§4

Zakończenie uczestnictwa

1. Uczestnik może zrezygnować z udziału w Projekcie, jeżeli rezygnacja jest usprawiedliwiona ważnymi powodami osobistymi, złożona została w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem. O rezygnacji uczestnik musi natychmiast powiadomić Partnera odpowiedzialnego za realizację określonej usługi społecznej na piśmie (wzór oświadczenia o rezygnacji uczestnika projektu z udziału w  projekcie stanowi załącznik nr 9 do niniejszego Regulaminu). Na powstałe w ten sposób wolne miejsce zostanie zakwalifikowana osoba z listy rezerwowej.

 

2. Uczestnik może zostać skreślony z listy uczestników w następujących przypadkach:

- niestosowania się do postanowień niniejszego Regulaminu,

- niestosowania się do szczegółowych zasad realizacji poszczególnych usług określonych przez Partnerów,

- rażącego naruszenia norm społecznych (w szczególności zakłócania przebiegu form wsparcia, uniemożliwiającego prawidłowe ich przeprowadzenie oraz udziału w zajęciach, w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub środków odurzających), 

- podania w dokumentach rekrutacyjnych nieprawdziwych danych i informacji.

  1. W przypadku, gdyby którekolwiek ze złożonych oświadczeń uczestnika było nieprawdziwe, poniesie on pełną odpowiedzialność wynikającą z tego faktu, włącznie ze zwrotem kosztów uczestnictwa, gdyby Instytucja Pośrednicząca, bądź inna instytucja kontrolująca uznała uczestnika za niekwalifikowanego do uczestnictwa w Projekcie.
  2. Decyzję o skreśleniu z listy uczestników projektu podejmuje Partner poszczególnej usługi na wniosek pracownika odpowiedzialnego za realizację usługi, w którym bierze udział uczestnik lub z własnej inicjatywy po uzyskaniu odpowiednich informacji.
  3. Osoba, która zakończyła udział w projekcie ma prawo, na własny wniosek, otrzymać zaświadczenie potwierdzające fakt uczestnictwa w projekcie.

 

 

 

 

 

§5

Zobowiązania realizatorów projektu

Partnerzy zobowiązują się do:

  1. Prowadzenia rekrutacji zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym regulaminie.
  2. Informowania uczestników o wszelkich faktach mogących utrudnić lub uniemożliwić im udział w poszczególnych usługach.
  3. Przyjmowania i rozpatrywania uwag i skarg uczestników związanych z działaniami prowadzonymi w ramach poszczególnych usług.
  4. Zapewnienia odpowiedniej kadry oraz materiałów niezbędnych dla przeprowadzenia zaplanowanych działań.

§6

Zobowiązania uczestników projektu

Uczestnik zobowiązuje się do:

  1. Podpisywania w trakcie udziału w zajęciach realizowanych w ramach projektu list obecności, dzienników usług/zajęć, kart realizacji wsparcia i innych dokumentów wskazanych przez prowadzącego usługę/zajęcia.
  2. Wypełniania w trakcie udziału w usługach/zajęciach ankiet ewaluacyjnych i testów sprawdzających.
  3. Bieżącego informowania Partnera odpowiedzialnego za prowadzenie usługi/zajęć w ramach danej usługi o wszystkich zdarzeniach mogących zakłócić dalszy udział uczestnika w projekcie.
  4. Uczestnictwa w realizacji usług społecznych, do których został zakwalifikowany.
  5. Bieżącego informowania o zmianie swojej sytuacji mającej wpływ na dalsze uczestnictwo w  Projekcie.

 

 

 

 

 

 

§7

Postanowienia końcowe

 W kwestiach nie ujętych w niniejszym regulaminie ostateczną decyzję podejmuje Grupa Sterująca  powołana do realizacji Projektu, od której nie przysługuje odwołanie.

  1. Wszelkie działania organizacyjne mające na celu realizację usług w ramach Projektu przeprowadzą Partnerzy.
  2. Regulamin po zmianach obowiązuje od 21.04.2020 r.
  3. Grupa Sterująca  zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu na skutek zmian w przepisach lub innych dokumentach określających warunki realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.


 

 

 

Załączniki:

Załączniki nr 1a-1j - wnioski o skierowanie osoby niesamodzielnej do projektu

Załącznik nr 2 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Załącznik nr 3  - oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na wykorzystanie i

                               rozpowszechnianie wizerunku

Załącznik nr 4 - oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych RODO

Załącznik nr 5 - kwestionariusz do sporządzenia oceny funkcjonowania społecznego oraz zakresu                        niezbędnej opieki i pomocy

Załącznik nr 6 – ankieta rekrutacyjna

Załącznik nr 7 -  deklaracja uczestnictwa w projekcie

Załącznik nr 8 – informacja o stanie zdrowia

Załącznik nr 9  - oświadczenia o rezygnacji uczestnika projektu z udziału w projekcie

Załącznik nr 10 - lista adresowa partnerów

Załącznik nr 11 - zakres powierzonych danych osobowych

Załącznik nr 12 – upoważnienie do  przetwarzania danych osobowych

Załącznik nr 13 – odwołanie upoważnienia do  przetwarzania danych osobowych

 

 

Przystań Logoo
Realizator projektu:
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych PRZYSTAŃ
ul. Żeromskiego 1, 97-400 Bełchatów tel. 516045260,
e-mail: biuro@przystan.belchatow.pl

 

ZAŁĄCZNIKI:

Regulamin rekrutacji kolor

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:03

Zał. 1 i Wniosek o usługi opiekuńcze Rusiec kolor

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:03

Zał. 2 zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez osoby trzecie kolor

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:04

Zał. 3 oswiadczenie o wyrazeniu zgody KOLOR

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:04

Zał. 4 nowy KOLOR

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:04

Zał. 5 kwestionariusz dla prowadzenia opieki KOLOR

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:04

Zał. 6 ANKIETA REKRUTACYJNA nowe

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:05

Zał. 7 deklaracja uczestnictwa KOLOR

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:05

Zał. 8 informacja o stanie zdrowia KOLOR

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:05

Zał. 9 oswiadczenie o rezygnacji KOLOR

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:05

Zał. 10 lista adresowa partnerow kolor

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:06

Zał. 11 nowy kolor

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:06

Zał. 12 nowy KOLOR

Utworzono dnia 27.04.2020, 16:06

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Pogoda